dachowe pasma świetlne
dachowe pasma świetlne
dachowe pasma świetlne
dachowe pasma świetlne
dachowe pasma świetlne

Kontakt z nami

 
25 - 5 =

Kontakt z nami

Matbud Spółka
z ograniczoną odpowiedzialnością

42-504 Będzin Łagisza
ul. Odrodzenia 26
NIP 625-21-78-309
REGON 277669850
KRS 0000078710
Sąd Rejonowy w Katowicach
Kapitał zakładowy 500.000 PLN w całości opłacony

 

TEL 0048 32 267 88 85 do 86
FAX 0048 32 267 88 87
E-MAIL info@matbud.com

Ekonomika stosowania dachowych pasm świetlnych w procesie inwestycyjnym

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem „Ekonomika stosowania dachowych pasm świetlnych w procesie inwestycyjnym” autorstwa Wiesława Kasprowicza* Prezesa Zarządu oraz Michała Skalika* Managera ds. Rozwoju MATBUD Sp. z o.o., który ukazał się na łamach najnowszego wydania magazynu „Nowoczesne Hale” (Wydanie 4-5/15). Autorzy, na podstawie osobistych obserwacji, poruszają w artykule problemy, z którymi każdego dnia mierzą się uczestnicy procesu inwestycyjno-budowlanego stosujący dachowe pasma świetlne bądź świetliki dachowe. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, w ramach artykułu poznają Państwo propozycje najbardziej ekonomicznych rozwiązań projektowych, a także odpowiedzi na problemy prawne związane z tym tematem. Zachęcamy Państwa do lektury!
 
Fragment artykułu:
Z punktu widzenia racjonalnie działającego inwestora, projektowane na planowaną inwestycję pasmo świetlne powinno spełniać dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, musi być zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi i zasadami projektowania, tak by zagwarantowana została bezproblemowa realizacja i odbiór inwestycji. Po drugie, przy spełnieniu pierwszego warunku, zaprojektowane pasmo świetlne musi być ekonomiczne, zarówno z punktu widzenia ceny zakupu, jak i, w najszerszym możliwym kontekście, wpływu na przyszłe koszty eksploatacji przedmiotu inwestycji. Proste? Niestety nie. W praktyce spełnienie tych warunków nastręcza projektantom nie lada problemów, a dla inwestorów często oznacza niepotrzebne podwyższenie realnych kosztów inwestycji.”
 
 
 
Z całym wydaniem magazynu, można zapoznać się na poniższej stronie:
 
 
Nowoczesne hale
 
 
Autorzy:
*Wiesław Kasprowicz – założyciel i Prezes Zarządu MATBUD Sp. z o.o.; pomysłodawca systemu dachowych pasm świetlnych MATBUD S oraz kilkudziesięciu rozwiązań indywidualnych w zakresie dachów wielkopowierzchniowych krytych płytami poliwęglanowymi, m.in. na nowo budowanym Stadionie Miejskim w Łodzi.
*Michał Skalik – Manager ds. Rozwoju w MATBUD Sp. z o.o.; prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunkach Administracja oraz Prawo; specjalizuje się w prawie budowlanym i socjologii prawa.

Partnerzy

  • Paneltech
  • Integart
  • Extral
  • Ward
  • Antalis
  • Robelit
  • Rewa
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie akceptujesz to (NACIŚNIJ W CELU AKCEPTACJI). Więcej o ciasteczkach dowiesz się tutaj.